Q-Switch Lazer

Q-Switch Nedir?

Q-Switch bir lazer sistemidir diğer lazer uygulamalarından farklı olarak cilt lekelerinde ve dövme sildirme işleminde daha etkilidir. Q-Switch Lazer hızlı ışınların direkt olarak sorunlu bölgeye nüfuz etmesi ile tedavi sağlar. 

Q-Switch Lazer sistemi 1064/532nm dalga uzunluğu, 3 farklı başlığı ve 6 farklı çalışma modu sayesinde dövmeden melazmaya, yüzeysel pigmentlerden ota nevusa kadar birçok cilt probleminde etkin bir tedavi olanağı sunarak güvenliğinin optimum seviyede olmasını sağlar. Q-Switch Lazer 1064nm ve 532nm’deki iki farklı dalga boyunu kullanarak, yüksek kalitede lazer ışınları üretir.

Q-Switch Lazer Nerelere Uygulanır?

Q-Switch Lazer son dönemlerde hem doğumsal hem sonradan edinilen lekelerde, dövme silmede, akne tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Gözenekleri sıkılaştırmak için lazer sistemleri oldukça etkindir. Özellikle Q-Switch Lazer ile cilt altındaki kolejen dokuları ısıtarak yeniden oluşumu önlemekte ve gözeneklerin küçülmesini sağlamaktadır. Gözenekleri yok etmek kesinlikle mümkün değildir çünkü gözenekler cildimizin nefes almasını sağlarlar. Ortalama seans aralıkları 1 haftadır. 

6-10 seans arasında uygulama yapmak gerekmektedir. Yalnızca doğumsal lekelerde ayda 1 olacak şekilde uygulama yapılır. Q-Switch lazer ile ince yapıda fakat koyu renkli tüyleri sarartmak için de kullanılır. Uygulama sırasında hafif bir batma hissinden başka bir şey hissetmezsiniz. 

Tüy sarartma işleminden sonra herhangi bir leke kalma riski yoktur. En çok tüy sarartma işlemi uygulanan bölge yüzdür, bunun yanı sıra, kol göğüs ve sırt bölgesi de tüy sarartma işlemi yapılan bölgelerdendir. Tüylerde etkisi seanstan hemen sonra gözle görülebilir fakat sararması ne yazık ki kalıcı değildir. Yaklaşık 4-6 hafta sonra sararma etkisi azalır.

BRC ESTELİFE

Bilgi ve Randevu İçin Bizlere Ulaşın

Randevu Oluştur