Mikropigmentasyon Nedir?

Mikropigmentasyon işlemi doğal, ciltle uyum sağlayan mineral renklerin tek kullanımlık mikro iğnelerle deri altına yerleştirilmesidir. Medikal kozmetik kapsamında gerçekleştirilen bu işlem, katkısız doğal pigmentler aracılığıyla vücuttaki herhangi bir bölgeye uygulanabiliyor. Medikal mikropigmentasyon, vücuttaki renksiz bölgeleri hedef alır, bu bölgelerin renklendirilmesine olanak tanır. Tıbbi makyaj olarak da anılan işlem, görsel estetik kazandırır, kişiler işlem sonrasında kendini daha özgüvenli ve iyi hisseder. Vitiligo hastaları, vücudunda yara izi olanlar, cilt renk eşitsizliği yaşayanlar, ameliyat izinden rahatsız olanlar, meme başı estetiği problemi olanlar gibi çok geniş bir kitle medikal kamuflaj denilen pigmentasyon işleminden yararlanır.

Paramedikal Makyaj Uygulama Alanları

Vitiligo: Sebebi henüz bilinmeyen ancak tüm dünyada görülen vitiligo, deride renk kayıpları oluşturur. Kalıcı makyaj ya da tıbbi makyaj sayesinde bu renk kayıpları giderilir, vücudun her yeri eşit renk uyumuna sahip olur.

Yara izleri: Küçüklükten kalma ya da zaman içerisinde olan ve ciltte kalıcı iz bırakan tüm yaralar kamuflaj makyaj ile doğal görünüme kavuşturulur.

Yanık izleri: Derideki yanıklar derin olduğunda cilt yüzeyinde deformasyona sebep olur, kötü görünür. Birçok kişi yanık bölgeyi kamufle ederek yaşar. Mikropigmentasyon işlemi bu kamuflajın daha doğal, estetik ve kalıcı olmasını sağlar.

Ameliyat izleri: Apandisit, kalp, nakil, kanser vb. çeşitli ameliyatlar sonrasında vücutta kalan izler medikal makyaj ile usulca kamufle edilir.

Kaş: Estetik kaş uygulamalarında ince veya seyrek kaşlara sahip olan kişilere tıbbi makyajla daha dolgun, iyi görünen kaş yapısı inşa edilir.

Göğüs ucu estetiği: Göğüs ucu kısmını temsil eden halkaya areola denir. Areola bölgesinde pigment kaybının yaşanması rahatsız edici olabilir. Ameliyat, tedavi, yanık, pigment kaybı, deformasyon vb. birçok sebeple göğüs ucu bölgesinde renk eşitsizliği yaşayan ve memnun olmayan kişilere paramedikal makyaj yapılır, doğal görünüm kazandırılır.

Paramedikal Makyaj Fiyatları

Paramedikal kamuflaj fiyatları tamamen değişkendir. Her danışanın sorunu ve uygulama bölgesi farklılık göstereceğinden spesifik bir fiyat vermek yanıltıcı olur. Tıbbi makyaj fiyatları yapılacak işlemin türüne, hacmine göre belirlenir. En net fiyat bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçip bilgi alışverişi yapın.

Randevu Oluştur