Kavitasyon İle Bölgesel Zayıflama

Beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, yağ yakıcı diyetler ve egzersiz, bazı durumlarda bölgesel yağ birikintileri ve selülitten kurtulmak konusunda yetersiz kalabilir. Hormonal dengesizlikler, genetik özellikler ve yaşam tarzı bölgesel yağlanma ve selülitin en önemli nedenleri arasında yer alır.

Bu konuda en çok yapılan hata, doğru beslenme alışkanlığı edinmeden spor, pilates, kavitasyon, radyofrekans, soğuk lipoliz ve ultrasound gibi yardımcı sistemlerle tek başına zayıflama veya bölgesel zayıflama konularında fayda elde edilebileceği yanılgısıdır. Zayıflama, bölgesel zayıflama ve kilo problemlerinde çözümler bir bütün olarak ele alınmalı uygun tedavi alternatifleri beslenme uzmanı ve alanında uzman doktor tarafından belirlenmelidir.

Yardımcı aletler arasında en çok kullanılan yöntem kavitasyon olup, yağ hücrelerinin parçalanarak atılmasını sağlar. Ses dalgaları sayesinde etkindir, ardından uygulanacak olan ultrasound ve elektropadler aracılığı ile zarar görmüş yağ hücrelerinin atılmasına yardımcı olur.

Ortalama 6-8 seans arasında uygulanır. İlk seanstan itibaren etkisi gözlenir. Işlem yaklaşık 60-120 dk arasında sürmektedir. Karın dışında bacaklara da bölgesel incelme uygulanabilir.

Selülit içinde etkin bir tedavi şeklidir. Selülit tedavisinde, uygun beslenme ile desteklendiğinde kilo vermeye de ayrıca yardımcı olur.

Ağrısız bir işlem olup karaciğer bozukluğu olanlar, enfeksiyonu olanlar ve böbrek taşı olanlarda uygulanmaz.

İşlemden sonra bol su içilmesi, ağır gıdalardan kaçınılması önerilmektedir.

 

BRC ESTELİFE

Bilgi ve Randevu İçin Bizlere Ulaşın

Randevu Oluştur