Kalıcı Eyeliner

Kalıcı eyeliner, göz kapağının üst bölgesine yapılan bir kalıcı makyaj uygulaması olarak karşımıza çıkar. Göz kapağının üzerine, tercihinize göre kuyruklu ya da kuyruksuz olarak yapılabilen kalıcı göz eyeliner yöntemi, her gün eyeliner çekmenize ya da gün içerisinde sürekli eyeliner hattınızı yenilemenize lüzum vermeyen, oldukça pratik bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Kalıcı eyeliner nasıl yapılır sorusunun cevabına dönmeden önce belirtmekte fayda vardır ki, kalıcı eyeliner dövme konseptinden biraz farklı bir işlemdir ve konvansiyonel dövme uygulama teknikleri ile karıştırılmamalıdır.  Göz kapağı, cildin diğer bölgelerinden daha hassas ve ince bir yapıda olduğu için, yapılan kalıcı eyeliner uygulamaları da ona özel olarak geliştirilen kalıcı eyeliner boyaları ve ekipmanları kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Buradaki en önemli nokta da tabii ki alanında uzman ve profesyonel bir kalıcı makyaj uzmanı ile çalışıyor olmanızdır. Vücudun diğer bölgelerine yapılan geleneksel dövmeler, ömür boyu kalıcılığa sahipken kalıcı eyeliner süresi itibariyle 18+ ay kadar bir kalıcılığa sahiptir. Bu da aslında göz kapağınıza uygulanan boya pigmentlerinin ne denli zararsız olduğunun bir diğer göstergesidir.

Kalıcı eyeliner, uygulama sonrasında gözünüze net, düzgün ve henüz yeni eyeliner çekmişsiniz gibi bir görüntü kazandırır. Konu ile ilgili en az “Kalıcı eyeliner nedir?” kadar sorulan bir diğer soru da “Kalıcı eyeliner ne kadar kalır?” olmaktadır. Kalıcılık süresi 1,5 ila 3 yıl arasında değişebilen kalıcı eyeliner, bu süre boyunca size birkaç saat kadar önce eyeliner çekilmiş gibi görünen bir göz makyajı armağan eder.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Nasıl Yapalır?

Kalıcı eyeliner gün içinde sürekli olarak bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Elbette böylesine avantajlı bir kalıcı makyaj uygulamasının yapımı da ister istemez maharet ve ustalık isteyen bir süreçtir.Kalıcı makyaj yapımı yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında bir vakit alır. Uygulama öncesinde göz kapağınıza tam olarak istediğiniz hatta, kalınlıkta ve uzunlukta, örnek bir eyeliner tasarımı çizilir. Siz bu eyeliner tasarıma onay verdikten sonra kalıcı makyaj uzmanımız, özel kalıcı eyeliner kalemi ve kalıcı eyeliner boya pigmentlerini kullanarak, bu hattın üzerinden kalıcı eyeliner çizgisini yerleştirir. İşlem öncesinde göz kapağınız üzerine etkili anestezik kremler uygulandığı için herhangi bir acı hissetmezsiniz; bu yüzden de “Kalıcı eyeliner acır mı?” sorusuna hayır cevabını vermemiz mümkündür. Eğer çok tecrübeli ellerde bu işlemi yaptırmıyorsanız kalıcı eyeliner sonrası şişlik ya da morarma gibi yan etkilerin olması oldukça doğal ve olağandır, çünkü göz bölgesi çok hassastır. 

 

BRC ESTELİFE

Bilgi ve Randevu İçin Bizlere Ulaşın

Randevu Oluştur