Hydrafacial Cilt Bakımı

Son zamanların en çok tercih edilen cilt bakım işlemlerinden biri olan Hydrafacial nedir, hangi cilt tiplerine, nasıl uygulanır? Dünyada her 15 saniyede bir Hydrafacial cilt bakımı gerçekleştiriliyor. Sadece geçen sene 2 milyondan fazla kişi Hydrafacial cilt bakımı gerçekleştirdi. Amerika’da 2011 yılından bugüne kadar üst üste her yıl dünyanın en iyi cilt bakım uygulaması seçilen bu sistemin diğerlerinden farkı ne? Neden bu kadar popüler? Özel bir vakumlama sistemiyle yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere cilde uygulanan bir işlemdir. Nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekeli, sivilce, siyah nokta ve geniş gözenek problemi olan ciltlere temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma sağlar. Cildin kendini onarma mekanizmasını harekete geçirir. Hydrafacial MD cihazı “vortex teknolojisi” ile donatılmıştır ve patentli spiral tedavi başlıklarına sahiptir. Standart üç aşamalı cilt bakımının ötesinde, kahverengi cilt lekeleri veya yüzeysel kırışıklıkları hedef alan güçlendirici formüller sunar, cilde anında parlaklık veren besleyici içerikler ile her cilt tipine özel solüsyonlar kullanılır. İşlem sonrası, daha parlak, aydınlık ve taze bir görünüm elde edilir.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial uygulamasında ilk olarak, vakum ve sıvı ile cilt derinlemesine temizlenir. Lekeli, akneli ve gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmadan özel başlıklarla yeni cilt katmanı ortaya çıkarılır. HydraFacial cilt bakımı işlemi, ölü cilt hücrelerini ve ciltteki fazla sebumu temizlemeye başlar. Daha sonra, gözenekleri tıkayan kir ve yağı kırmak için cilde salisilik ve glikolik asitlerin bir karışımı uygulanır. Cilt tipine ve ciltteki soruna göre özel serumlar uygulanır. Kuru cilt ve ince kırışıklıklar için hyaluronik asit bileşenleri, siyah nokta, genişlemiş gözenekler ve  aşırı yağlanma olan ciltler için ise yağ dengeleyici serum uygulaması yapılır. Özel dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler ile cilt nemlendirilir. Son olarak, Led Terapi uygulaması ile sivilcelere mavi ışık vererek akneye sebep olan bakteriler yok edilir. İnce kırışıklıklar içinse kırmızı led tedavisi uygulanır. Bu uygulama sayesinde, elastin-kollajen lifleri uyarılır, yenileri sentezlenir ve cilt sıkılaşır. Bakımdan hemen sonra ince çizgilerde azalmalar meydana gelir.Hydrafacial cilt bakım uygulamasında bir seans ortalama 45 ile 60 dakika içerisinde tamamlanır.

Hydrafacial Hangi Cilt Tipleri için Uygundur?

Hydrafacial, kuru ve hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm ciltlere rahatlıkla uygulanabilir. Güvenilir ve acısız bir işlemdir.İnce çizgiler, kırışıklıklar, elastikiyet ve tonus kaybı, siyah noktalar, yağlı, akneli ciltler, güneş lekeleri, total cilt bakımı, cilt tonu düzensizlikleri, cilt canlandırma, genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin tedavisinde kullanılan medikal cilt bakımı uygulamasıdır.

BRC ESTELİFE

Bilgi ve Randevu İçin Bizlere Ulaşın

Randevu Oluştur