Cildimizin Bakıma İhtiyaç Duymasının Sebebi Nedir?

Sivilce, akne ve siyah nokta gibi problemlerden uzak, ışıldayan ve genç görünen bir cilde sahip olmak için yapılması gereken en doğru uygulama cilt bakımıdır. Cilt bakımının, cildin ihtiyaçlarına ve cilt tipine uygun olarak yapılması çok önemlidir. Cilt tipine uygun olmayan uygulamalar ve cilt tipine uygun olmayan ürünlerin kullanılması, ciltte yeni problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Cilt, farklı sebeplerden dolayı her yaşta bakıma ihtiyaç duymaktadır. Beslenme şekli, güneş ışınları, sigara ve alkol gibi alışkanlıklar hatta stres gibi pek çok faktör cilt kalitesinin düşmesinde önemli etkenlerdir. Bu faktörler ciltte; lekelenmeye, yağlanmaya, kurumaya, soyulmaya, sivilceye ve akneye yol açabilir. Cilt, ergenlik sonrası her 28 günde bir kendini yenilemektedir. Bu yenileme periyodu sonrası, cildin ihtiyaçlarına ve tipine göre uygulanacak olan cilt bakımı, ciltte görülebilecek tüm bu sorunların ilerlemesini durdurabilir hatta tamamen bitmesini sağlayabilir. Uygulanacak düzenli cilt bakımı, arınma ve temizlenme hissinin yanı sıra nem dengesini ve oranını düzenleyerek sağlıklı bir parlama elde edilmesini sağlar.

Cildimiz, her gün yüzlerce yeni cilt hücresi üretmektedir. Fakat kişinin maruz kaldığı çevresel faktörler ve yaşı itibari ile hücre üretimi azalmakta ve metabolizma hızı düşmektedir. Yeni hücre üretiminin azalması; kollajen ve elastin kaybına, cildin her gün incelmesine ve deformasyona uğramasına neden olmaktadır.

Genç yaşlarda cilde gereken özen gösterilmez ve ihtiyaçları karşılanmazsa, yaş ilerledikçe birçok sorun yaşanacak, bu sorunlara müdahalede geç kalınmış olunacak ve hatta tedavisi daha zor hale gelecektir.

BRC Estelife’da Klasik Cilt Bakımı ve Medikal Cilt Bakımı yapılmaktadır. 

BRC ESTELİFE

Bilgi ve Randevu İçin Bizlere Ulaşın

Randevu Oluştur