Botoks ve Dolgu Nedir?

Botoks ve Dolgu Nedir?

Genç ve güzel görünmek için başvurulan yöntemlerden birisi de botoks ve dolgu uygulamalarıdır. Botoks ve dolgu işlemi cerrahi bir uygulama değillerdir.

Halk arasında bilinenin aksine dolgu ve botoks kırışıklıkları kökten yok etmez. Kırışıklıkların kökten yok edilmesi için estetik cerrahi gereklidir. Botoks, dolgu işlemine göre kırışıklık yok etmekte daha başarılıdır.

Öncelikle yapmanız gereken hangi işlemi seçeceğinize karar vermektir. Bunun için konunun uzmanı ile birlikte hareket etmek gerekir. Örneğin alnınızdaki kırışıklardan kurtulmak istiyorsanız seçmeniz gereken işlem botokstur. Fakat elmacık kemiklerinizi belirginleştirme istiyorsanız, seçmeniz gereken işlem dolgu enjeksiyonudur.

Botoks ve dolgu geçicidir. Estetik cerrahi gibi kalıcı değildir. Botoks yapıldığında, ortalama altı ayda bir işlemlerin tekrarlanması gerekmektedir. Cilt tipine göre bu süre 1-2 ay daha uzayabilir. Dolgu işlemlerinde ise bu süre 1 yıla kadar uzamaktadır.

Botoks ve dolgu işlemlerinden sonra, günlük hayata devam edilebilir. Cerrahi gibi tedavi süreci yoktur. Botoks ve dolgu işleminden sonra dikkat etmeniz gereken, birkaç gün boyunca solaryum, sauna ve yoğun spor aktivitelerinden uzak durmaktır.

İyi yapılmış bir botok ve dolgunun dışarıdan anlaşılması mümkün değildir. Bu yüzden daha genç görünmek isteyenler tarafından sık sık yaptırılmaktadır.

BRC ESTELİFE

Bilgi ve Randevu İçin Bizlere Ulaşın

Randevu Oluştur